FORGOT YOUR DETAILS?


natáčení
     Systém pro bezdrátový přenos obrazu je používán všude, kde kabelové připojení není možné nebo by znamenalo omezení v pohybu. Jelikož dosah systému může být v závislosti na podmínkách a použité technice až několik kilometrů, jeho použití je velmi rozsáhlé. Své nemalé opodstatnění má při sportovních akcích, koncertech, televizních přenosech, natáčení filmů a reklam, kde umožňuje živý náhled kamery, v bezpečnostních složkách a mnoha dalších.

     Vislink-Gigawave je jako leader v segmentu bezdrátových technologií dodavatelem systémů pro F1, MotoGP, DTM, golfovou PGA a byl také používán na olympijských hrách v Londýně.

 

 

wireless camera

Jak přenos funguje

Bezdrátový systém se skládá z vysílače, který se upevní na kameru, přijímacích antén a downconvertorů, které jsou schopné převést zachycený signál ze vzduchu na běžný UHF signál pro přijímač. Obraz je možné přenášet v SD i Full HD kvalitě spolu se zvukem pomocí SDI embedded, AES, analog (2xXLR) nebo HDMI.

Pro broadcastové zařízení Vislink nejsou využívány volné frekvence 2,4GHz a 5,8GHz, ale fungují na vyhrazených frekvencích od ČTÚ, nejčastěji ve 2GHz, 3GHz a 7GHz pásmu. Tím je zabezpečena funkcionalita i v místech, kde jsou levné systémy rušeny.

Celý systém je možné doplnit o bezdrátové korekce (barevné složky, jas, gammu atd.), zesilovač, filtry pro odrušení nežádoucích rušivých frekvencí – typicky 3G/UMTS atd.

Samozřejmostí je též před vysíláním kontrola pásma na spektrálním analyzéru a tím zajištění bezproblémového přenosu.

 

Gigawave Promo Video


Vislink - Gigawave je hlavním dodavatelem bezdrátových technologií pro motocyklové závody MotoGP

TOP